Новости 11 марта 2017

Очаківського посадовця визнали винним у корупції

07.03.2017 апеляційним судом Миколаївської області задоволено апеляцію прокуратури області та скасовано постанову Центрального районного суду  м. Миколаєва, якою посадову особу Очаківської ОДПІ ГУ ДФС в  області за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, звільнено від відповідальності.

Установлено, що у липні 2016 року посадовець, всупереч вимог законодавства, особисто склав та подав до фіскального органу документи щодо діяльності своєї дружини, як приватного підприємця, вчинивши дії в умовах реального конфлікту інтересів, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Суд першої інстанції, ігноруючи вимоги ч.2 статті 250 КУпАП, без участі прокурора у судовому розгляді, прийняв рішення про закриття провадження щодо посадовця, у зв’язку з  закінченням строків притягнення особи до адміністративної відповідальності, без встановлення факту вчинення особою правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Про факт існування судового рішення у справі, прокурору стало відомо лише під час моніторингу даних Єдиного державного реєстру судових рішень.

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, у лютому 2017 року прокуратурою області до апеляційного суду внесено клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження та апеляційну скаргу на постанову суду першої  інстанції.

Нажаль, встановлений 3 місячний строк притягнення до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, на час розгляду справи в апеляційному суді області сплинув.

Поновивши строки апеляційного оскарження, дослідивши доводи апеляції та матеріали справи, суд апеляційної інстанції погодився з  доводами прокурора. Своїм рішенням суд скасував незаконну постанову суду першої інстанції та  визнав  посадовця фіскальної служби винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією.

Наразі прокуратурою області вживаються заходи, спрямовані на встановлення причин та умов, які сприяли вчиненню посадовцем зазначеного правопорушення.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top