Новости 19 февраля 2017

«Відчуття прекрасного» в очаківському музеї

Вже не в перший раз глядач мав можливість познайомитися з чудовими роботами сучасних майстрів пензля, яких об’єднала одеська «Спілка митців «Берег Овідія». Вона існує вже шість років, з грудня 2011-го. Один з важливих напрямків її роботи — це підтримка художників, надання їм можливості розвиватися і творити. Очолює цю організацію директор Державного архіву Одеської області Володимир Володимирович Левчук – людина талановита і не байдужа до мистецтва: відомий громадський діяч, історик, меценат.

Активним учасником усіх пленерів та виставок цієї організації є і заслужений художник України, координатор творчих програм Національної Академії образотворчого мистецтва та архітектури України Микола Іванович Пархоменко. Творчість майстра – це надбання не лише України, де в 28-ми музеях зберігаються його роботи, а й зарубіжжя: Європа, Південна Америка Австралія. Саме завдяки спільній співпраці співробітників музею з цим прекрасним майстром і людиною, відвідувачі отримали можливість знову побачити роботи художників, які різняться не лише за жанрами, стилем та технікою, а й належать до різних художніх шкіл, бо вони представники різних країн.

Цього разу на виставці демонструють свої таланти майстри з України (міста – Одеса, Київ, Харків), Білорусії та Китаю. Це — двадцять учасників різного віку і сорок самобутніх витворів мистецтва. Серед них – живописні («Зима з мого вікна» Г. Коваленко, «Тепла осінь», «Скрипучий день» К. Логвиненко), графічні роботи (А. Пяткевич «Скіфська мова», Т. Цоніна-Тронь «Травневий ранок з квітами») та твори виконані у змішаній техніці (І. Орос «Шаян»). Крім того – морські види: (М.Ф. Титов «Херсонські лимани», В. Цоніна «Одеські лимани. Коса Померанчева»), міські види (О. Вінник «Маршрут 119-го автобусу», Лю Дзянь «Над Одесою», О. Здоровецька «З Тещиного мосту») та натюрморти (І. Царенко «Букет», К. Логвиненко «Бузок»).

Учасник двох кругосвітних подорожей та організатор більш ніж 30-ти творчих симпозиумів та пленерів Михайло Пархоменко, у своїй графічній роботі «Сирія. Зинобія — цариця Тодмора» відобразив загадковість непізнаної далекої країни, яка надихнула його на створення серії графічних листів.

Вже відомі очаківській публіці молоді художниці Ганна Васькевич (робота «Кочів’я» з триптиха «Золото скіфів») та Марія Чепульська («Липневий вечір у Вилково») захоплені історією і природою Північного Причорномор’я, і пленерні виїзди для них – це нові враження та реалізація творчих можливостей.

Як завжди витончені акварелі подружжя із Одеси, прекрасних графіків – Анатолія Григоровича «Зима в горах» та Галини Борисівни «Зимова калина» Кравченків, змушують зануритися в зимову красу, вдихнути морозного повітря і помилуватися червоними ягодами вкритими снігом.

Відкриваючи виставку завідуючий музеєм ім. Р.Г. Судковського Куліков О.І. та молодший науковий співробітник Лагунова Г.В. наголошували, що зустрічі з одеськими майстрами пензля, яких об’єднали пленери, стали в музеї традиційними. Вони завжди дуже пізнавальні і цікаві як в художньому та і в особистісному плані, бо привносять нові імена та цікаві неординарні сюжети.

В цей день в стінах музею лунала жива музика та спів, завдячуючи щирому виконанню викладача очаківської музичної школи Марині Михайлівні Багатікової, а його гостями були не лише друзі, колеги, постійні відвідувачі музею, очаківські художники, а й військові, які щиро сприймали все, що відбувалося в у виставковому залі і з великою цікавістю знайомилися з виставкою, фотографуючи на пам’ять роботи, які сподобались найбільше.

Майстри пензля та організатори виставки «Відчуття прекрасного» мали на меті не лише порадувати публіку творчим розмаїттям одеських майстрів у зображенні української природи: її степів та лиманів, міст і селищ, її минулого і сьогодення, а й привернути увагу до надзвичайно важливого питання – збереження миру в Україні, який мужньо відстоюють наші воїни на сході. Тому виставка і проходила під гаслом — «МИСТЕЦТВО ЗАВЖДИ ЗА МИР!». Художники і меценати намагаються підтримувати військових як духовно, так і матеріально, запрошуючи їх на виставки та відвідуючи військові частини.

Бадах О.Г.,
лектор-екскурсовод
музею ім. Р.Г.Судковського

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top