Главное 21 июня 2018

В Очакові місце для нової скульптури Богородиці та Архангела Гавриїла поки що не визначено

Обговорення щодо встановлення в Очакові нової монументальної скульптури у вигляді фігур Пресвятої Богородиці та Архангела Гавриїла відбулись. Проте, очаківці і цього разу виявили досить пасивну позицію. В залі міської ради 18 червня зібралось не більше тридцяти осіб, переважна більшість з яких — працівники ораганів місцевого самоврядування, депутати, члени виконкому та представники ЗМІ. 

Секретар міської ради Валентина Кифоренко, як належить, представила присутнім озвучену ініціативу депутата міської ради Максима Припутнєва щодо встановлення в Очакові зазначеної скульптури, а також зачитала лист управління культури, національностей та релігії Миколаївської ОДА, в якому, зокрема, зазначено, що скульптура, встановлення якої стало предметом розгляду, є об’єктом садово-паркової культури.

Ініціатор встановлення Максим Припутнєв запропонував, враховуючи думку городян, перенести місце встановлення скульптури з центральної площі до паркової зони поруч з нею. Він також наголосив, що свій підпис на підтримку встановлення скульптури надали більше семисот городян.

Своє бачення щодо місця розташування монументу висловила і архітектор міста Людмила Богун, наголосивши, що доречним для цього міг би стати сквер по вулиці Турецький Вал.

Присутні на зборах депутати міської ради Сергій Кузнець та Анатолій Москальський висловили спільну пропозицію щодо встановлення композиції по вулиці Будівельників, аргументуючи своє бачення тим, що в цьому мікрорайоні ще немає жодної скульптури. Анатолій Москальський також наголосив на тому, що жодного релігійного змісту цей проект не несе, не зважаючи на те, що його ініціатори звертались до офіційних представників різних конфесій і отримали від них відповіді.

Заступник міського голови Олексій Васьков наголосив, що, враховуючи те, що садово-паркові скульптури є предметами благоустрою, остаточне рішення щодо її встановлення та вибору місця для цього колегіально прийматиме, згідно з діючим законодавством, виконавчий комітет Очаківської міської ради. Крім того, посадовець звернув увагу присутніх на те, що питання про встановлення даного монументу доречно розглядати після певних висновків Служби Безпеки України, що сьогодні активно досліджує діяльність громадської організації «АллатРА», яка, як стало відомо на обговоренні, має відношення до встановлення монументу.

Його слова досить безапеляційно піддав сумніву присутній на зборах громадський активіст Андрій Верхоляк, вимагаючи на підтвердження сказаного офіційні документи. Втім, так само він піддав сумніву і слова Світлани Коржової щодо незадоволення прагення представників громадськості встановити  такий памятник у Києві. Аби переконатись у правдивості слів Світлани Іванівни можна звенутись до інтернет-ресурсів, зокрема поцікавившись діяльністю міжнародних організацій «Лагода» та «АллатРа». Для особистого розвитку можна дізнатись багато цікавого.

Так і не змогли, незважаючи на прохання головуючої на зборах   Валентини Кифоренко встановити тишу в залі, висловити власну думку Світлана Коржова та Ігор Марченко. Неодноразово переривались виступи й інших осіб, які щиро бажали прояснити ситуацію з багатьох хвилюючих питань.

За маттеріалом газети «Очаків» 

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top