Новости 13 декабря 2019

«Готуємо три комфортні палати»: головний лікар очаківської ЦРЛ прокоментувала інформацію про закриття дитячого відділення

Головний лікар Очаківської районної центральної лікарні Ольга Степанова підтвердила, що в кінці року планують закрити дитяче відділення. Втім, лікар запевняє, що натомість в терапевтичному відділенні створять три палати для соматичного відділення (відділення багатопрофільного лікування), де будуть обладнані 5 ліжок для дітей. Вона запевнила, що така кількість місць – достатня для району.

На ці та інші питання Ольга Степанова відповіла в коментарі кореспонденту видання «Очаків. НЕТ».

«Дитяче відділення закривається, але буде 5 ліжок у складі терапії, яке буде називатися «соматичним відділенням». Зараз готуються три комфортні палати – першого січня вони будуть готові, зі своїми унітазами, раковинами, умивальниками і душовою кабіною. І лікар-педіатр буде там», — сказала вона.

Також головлікар додала, що 5 ліжок не замало для Очакова. За її словами, більшість пацієнтів – це жителі міста, які не залишаються на ніч в лікарні. Більше того, Степанова запевнила, що якщо буде необхідність, то у відділені будуть лікуватись і 10 пацієнтів, і 25.

«Не мало, ми все виважили, проводили консультації не один день і не один місяць, радились по цьому питанню із завідувачем відділення. Для чого утримувати цілодобовий стаціонар, якщо люди ночують вдома? Пусті ліжка стоять. Це буде одне соматичне відділення. Якщо буде 10 дітей – будуть 10 лежати, буде 25 – лежатимуть 25. Це ж не чітко, що ось п’ять діток, а шостого на вулицю», — запевнила вона.

Що стосується інформації про можливе закриття родильного відділення, то головний лікар розповіла, що поки воно існує. Все ж, низька народжуваність робить його занадто затратним. За її даними, ще приблизно 25 років тому в Очаківському районі проживало 40 тис. населення, а на сьогодні ця цифра складає 28 тисяч.

«Поки воно існує. У нас відділення на 10 ліжок, а за 9 місяців у нас народилося 77 дітей – це взагалі нічого, а утримання дуже дороге. Плюс, лікар втрачає кваліфікацію. Якщо місцева влада візьме на утримання, то ми його, звичайно не закриємо», — сказала Степанова.

Також головний лікар заперечила інформацію про те, що люди не знали про скорочення дитячого відділення:

«За три місяці я зібрала профком повністю і ми їм розказали. За два місяці роздали попередження всім, хто скорочується і 31 грудня їм віддуть трудові книжки. Скорочено буде 19 людей, але деяким пропонують інше працевлаштування, дехто вже пенсійного віку», — запевнила вона.

Резюмуючи, Степанова зазначила, що вона сама не проти, щоб залишилось дитяче відділення в такому стані, як зараз. Основна причина, чому відбувається цей процес – недостатність фінансування, і ця проблема була завжди. Проте вона запевнила, що пацієнтів ніхто не збирається лишати без лікарні і медичного обслуговування.

Зазначимо, що в прес-служба обласного управління охорони здоров’я не донині не відповіла на на прохання журналістів, а в районній адміністрації Очаківщини взагалі не підіймають слухавки.

Між іншим, учасники вайбер-групи вже анонсували мітинг з приводу закриття дитячого відділення на 10:00 на площі біля фонтану.

Нагадаємо, вчора в соцмережі Фейсбук з’явилась інформація про те, що з 31 грудня 2019 року в Очаківській районній лікарні збираються закрити дитяче відділення.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top