Главное 21 января 2020

«Ми не хочемо із розвиненого села перетворитись на окраїну міста»: голова Чорноморської ОТГ про можливе об’єднання з Очаковом

Після того, як з’явилась інформація про те, що Міністерство розвитку громад планує приєднати Чорноморську ОТГ до міста Очаків, голова самої громади Андрій Дмитренко виступив категорично проти такого варіанту, посилаючись на думку жителів. В коментарі виданню «Очаків. НЕТ» Дмитренко розповів, що зв’язався по цьому питанню з нардепом від Очаківщини Олександром Пасічним, а також представниками ОДА. В результаті сторони домовились зустрітися в четвер, 23 січня, в чорноморському сільському клубі, щоб обговорити питання з громадою.

Голова громади заявив, що з точки зору економіки, приєднання буде негативним для громади.

«Люди проти. Тому що ми не хочемо із розвиненого села перетворитись на окраїну міста. Якщо об’єднання відбудеться, то у нас депутатський корпус буде складатись із представників міста, бо у нас же пропорційна система виборів. По-друге, формування міських і сільських бюджетів відрізняється – по освіті ми втратимо десь по 11 тис. гривень на учня. Загалом по громаді це 4,4 млн гривень», — розповів голова ОТГ.

І навпаки, об’єднання може виявитись вигідним в першу чергу для міста.

«Отримати територію, на якій нічого не потрібно робити і яка лише приносить дохід. Це для них знахідка. У нас 17 одиниць комунальної техніки, з яких 10 – нові – їм три або менше років. Всі заклади освіти утеплені; всі системи водопостачання відремонтовані й замінені. У нас втрати на мережах складають всього 2%. У місті – 47%. У нас безкоштовний вивіз сміття у селі, а в разі приєднання люди це втратять відразу».

Дмитренко запевняє, позиція жителів громади майже одноголосна – залишити ОТГ самостійною одиницею, приєднавши до себе село Кам’янку, але не об’єднуватись із Очаковом. Також голова додав, що за останні три роки в розвиток Чорноморської громади було вкладено 30,5 млн гривень без урахування спецфонду.

«Якщо держава не прислухається до нас, народний депутат нас не почує, то я думаю, що люди відповідь цьому дадуть дуже скоро на місцевих виборах», — резюмував Дмитренко.

Все ж, жителі громади сподіваються на позитивний для себе результат.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое комментируемое

To Top