Новости

Собаки навколо територій баз відпочинку, неякісна вода та покос трави: з якими проблемами зіткнулася Табірна коса

758

30 травня при голові райдержадміністрації відбулася нарада з питань проведення туристично-оздоровчого сезону 2017. Відкриваючи зустріч представників влади і туристичного бізнесу перший заступник голови райдержадміністрації Стовманенко С.П. зазначив, що її метою є доведення до відома керівників баз відпочинку останніх вимог законодавства цієї галузі, щоб керівники були поінформовані і могли забезпечити належний відпочинок гостям Очаківщини. Сергій Пилипович акцентував увагу на тому, що необхідно врахувати досвід минулого періоду та представив присутнім  керівників різних контролюючих установ та служб, кожен з яких поінформував та проконсультував з певних питань організації безпечного курортного відпочинку. Про це повідомляється на сайті районної ради. 

У своєму виступі керівник міськрайонного сектору служби надзвичайних ситуацій Віталій Кучеренко висловив обурення з приводу того, що нещодавно застав на «гарячому» працівників однієї із турбаз, які спалювали сміття поруч з дерев’яним будиночком, що є грубим порушення протипожежних правил і взагалі виходить за рамки здорового глузду.

Він надав всі інструкції та нагадав, що за безпеку відпочинку повністю несуть відповідальність керівники баз, і для того, щоб в разі виникнення пожежі його служба могла надати допомогу, треба заздалегідь облаштувати їй місце для проїзду на базу та до води, адже були випадки, коли пожежа була настільки масштабна, що машини працювали кілька годин підряд, викачуючи воду з лиману. Взагалі, підкреслив він, вимоги до пожежної безпеки є з року в рік незмінними, і достатньо бажання докласти зусиль для організації режиму протипожежної безпеки. Всі керівники баз повинні заключити угоди на аварійно-рятувальне обслуговування.

Очільник податкової служби Вікторія Мироненко інформувала про вимоги податкового законодавства, про необхідність сплачувати податки на доходи з фізичних осіб, на нерухоме майно, акцизний податок, та закликала всіх керівників баз сплачувати податки в районний та місцеві бюджети. Також вона нагадала про те, що державній фіскальній службі не заборонено проводити перевірки, і перевірки будуть проводитися, але для попередження шахрайства всі мають знати, що у перевіряючого має бути наказ, направлення та посвідчення, і постійно працює «гаряча лінія».

Начальник відділу нагляду в агропромисловому комплексі управління Держпраці у Миколаївській області Володимир Мірян розповів про вимоги чинного законодавства з питання охорони праці до оздоровчих закладів під час літнього сезону 2017 року. Володимир Федорович сказав, що в минулому році по всій Україні було дуже багато постраждалих – у 1016 випадках. З метою проведення превентивної роботи перевірки плануються заздалегідь на наступний рік. Перевіркам підлягають бази, які експлуатують об’єкти підвищеної небезпеки (ел.підстанції, ліфти, газові балони, атракціони тощо). Приміщення повинні бути паспортизовані, персонал навчений та атестований.

З ветеринарно-санітарними вимогами зберігання продуктів тваринного походження запрошених на нараду познайомила представник управління Держпродспоживслужби в Очаківському районі Ірина Вериковська. Вона перш за все зазначила про необхідність реєстрації в цій службі (за адресою Ольвійська, 6) всіх підприємств, які використовують харчові продукти, розповіла про режим зберігання продуктів та необхідність документального підтвердження їх безпеки і якості, а також, щодо утилізації харчових відходів. Також було зазначено про необхідність утримання домашніх тварин відповідно до санітарних вимог (собаки паспортизовані, щеплені, утримуються у вольєрах). Доповідач акцентувала увагу на тому, що керівник бази відпочинку сам відповідає за безпеку харчування, забезпечення якісною питною водою.

Окремо розглядалося питання рекреації на Кінбурнській косі, в якому прийняли участь секретар Покровської сілської ради Василь ТомилкоТаборная коса , керівник НПП «Білобережжя Святослава» Козловський Юрій Іванович та інші зацікавлені особи. Проблемні питання там множаться завдяки тому, що в бюджет сілької ради не надходить достатньо коштів для їх вирішення, бо не налагоджено систему збору податків від рекреації, а коса експлуатується як туристичний об’єкт дуже інтенсивно.

Дуже багато запитань було від керівників баз відпочинку до представників органів влади, представника Чорноморської ОТГ, на території якої розташована Табірна коса. Серед головних – безконтрольність з боку влади за безпритульними собаками навколо територій баз відпочинку та необхідність цивілізованого вирішення цього питання, неякісна вода, яка подається в труби турбази, затримка з покосом трави, підмивання турбаз водою і постійне звуження прибережної лінії, використання пляжів турбаз всіма бажаючими тощо.

Питань було багато, але головним з них було про нагальну необхідність проведення берегоукріплюючих робіт, щоб врятувати Табірну косу, і побажання поважати потреби баз відпочинку, як платників податків.

 

Ваш комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Новости Очакова